Szukając oryginalnych elementów odzieży, które pozwoliłyby nam się wyróżnić, coraz częściej sięgamy po połączenie oryginalnych rozwiązań np. body i łączymy je z tradycyjnym materiałem jak na przykład koronką. Otrzymujemy w ten sposób strój, który umili czas spędzony z ukochaną osobą, ale odpowiednio wystylizowany, nada się także na co dzień. Z czym łączyć koronkowe body?

Koronkowe body – odrobina pikanterii na co dzień

Body to sposób na podkreślenie figury, zaakcentowanie tego, co podoba nam się najbardziej: kształtnych ramion, krągłych piersi czy pełnych bioder. Akcentujemy wcięcie w talii, a dodatki w postaci krzyżujących się pasków, kokardek, wiązań i zdobień przykuwają wzrok i pozwalają nam się wyróżnić. Koronka z kolei kojarzona jest z delikatnością, zmysłowością, a w odpowiednim kolorze może oddać charakteru i drapieżności lub podkreślić niewinność i łagodność.

Koronkowe body to coraz częściej dodatek, który wychodzi poza sypialnię. Noszenie takiej odzieży na co dzień, do pracy czy wykonując codzienne obowiązki, jest ciekawym sposobem na dodanie sobie energii, poprawienie własnej samooceny i humoru. Wystarczy odpowiednio połączyć ze sobą kolory, kroje, tkaniny i dodatki, a można stworzyć ubranie wyzwalające naszą zmysłowość i podkreślające figurę.

Jak nosić body z koronki?

Kobiece i podkreślające nasze walory body, nadaje się do stylizacji, gdzie górna część garderoby jest wpuszczona w spodnie lub spódnicę. Można nosić je do jeansów, pod oversizowe bluzy czy swetry, jak i do eleganckiego garnituru lub marynarki. Pasuje do skórzanej spódnicy oraz grubszych tkanin, które dodatkowo podkreślą biodra.

Zalotnie wystająca koronka spod koszuli przykuje wzrok, ale wciąż jest w dobrym guście. Warto jednak dobrze zastanowić się, który krój lub fason body wybierzemy do pracy czy spotkanie z przyjaciółmi. Plecionka z pasków, kryształki, brak stanika, nie sprawdzą się w strojach odpowiednich na takie okazje. Jednak gęsto zdobione body z eleganckim dekoltem podkreśli zarys figury.